środa, 26 marca 2014

Ona !

Ona, choć tym razem nie Julia.

Jeśli śledzicie bloga, to gdzieś tam po drodze, cyklicznie pojawiały się posty o moich marzeniach i spełnianiu ich. O samozaparciu, wytrwałości w dążeniu do celu. No właśnie, kto nie chciałby spełnić swoich marzeń, chociaż jednego ?

Ja bardzo lubię mieć pomysł na siebie, na życie, w końcu mam je tylko jedno i jestem pewna, że chcę z niego wycisnąć co tylko się da. Żyć na 200 %. Czuję też że potrafię być kreatywna.
Czytacie mnie, wiecie, że firma, że Tulimy, że sklep, że pasja, że z myślą o Julce, że maszyna, że szycie.

O właśnie ! Szycie i maszyna ! Długa historia... a może właśnie nie długa? To w jakim miejscu jestem i to co robię teraz, nigdy by się nie wydarzyło, gdyby nie Ona. Kobieta z wielkim bagażem doświadczeń. Kobieta silna, zdecydowana. Moja mama.

Pokazała mi wszystko, nauczyła, pomagała. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z szyciem, mówiła "spróbuj" , a teraz dzięki niej ta przygoda zmieniła się w pasję i wielką frajdę.
To do niej biegnę, po radę w ważnych sprawach, to z nią nauczyłam się, że kto nie ryzykuje ten nie ma, że trzeba być odważnym w życiu i stawiać na konkrety.
To dzięki niej wstaję rano i z przyjemnością wychodzę do pracy.

Na spotkania w cztery oczy mamy mało czasu. Owszem, brakuje trochę tych chwil sam na sam, ale musze być wyrozumiała, mam jeszcze troje rodzeństwa :) Na szczęście nauczyła też dzielić się.
 Czasami jednak się udaje i wtedy, straszliwie mocno cenię sobie te wspólnie spędzone chwile w mojej pracowni, nasze pomysły, choć różne zawsze znajdują wspólny mianownik. Uwielbiam kiedy pracujemy nd czymś razem.

Kiedy ktoś zadaje mi pytanie, skąd, dlaczego, jak to wszystko się potoczyło, z dumą odpowiadam, że zawdzięczam to swojej mamie.

Mamo, dziękuję, że zaszczepiłaś we mnie pasję.Mommy On
Jusia


7 komentarzy:

 1. Pięknie napisane, jednak moja mama nigdy nie była dla mnie wsparciem i zawdzięczam jej jedynie to, że mnie urodziła i łożyła na mnie do 18 r.ż. Gratuluję relacji z mamą i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę takich relacji z mamą :)
  Ja ze swoją jakoś nigdy nie mogłam się dogadać,nie spotykamy się za często.

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba mamy mają i dają taką moc.
  mnie moja też w życiu wiele nauczyła.
  jej rada i słowo jest niekiedy bezcenne.
  choć nie raz, nie dwa chciałam spróbować po swojemu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojj ja też wiele zawdzięczam mojej mamie-najlepszej przyjaciółce. Nie wyobrażam sobie bez niej życia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytam jak o swojej mamie. Dla mnie to największa przyjaciółka, zawsze mogę na Nią liczyć.
  Piękny tekst.
  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...